İspanyolca Öğrenmek İçin En Etkili Yollar Nelerdir?

ispanyolca öğrenmek | Kurslara Giderek İspanyolca Öğrenmek | Dizi ve Film İzleyerek İspanyolca Öğrenmek | İnternetten İspanyolca Öğrenmek

İspanyolca Öğrenmek İçin En Etkili Yollar Nelerdir? Bu yazımızda İspanyolca öğrenme amacıyla yola çıkan kurs adaylarına bilgilendirme yapıyoruz.

Yurt dışına çıkmanın artık kolaylaşmasıyla birlikte, insanlar farklı diller öğrenmeye daha yatkın olmaktadır. Yıllardır dünyanın dili İngilizce olarak kabul edilmektedir ve artık insanların İngilizce bilmesi, bir zorunluluk olarak görülmektedir. İşe alımlarda artık İngilizcenin yanında ikinci bir yabancı dil bilmek, çok önemli bir kriter olmaktadır ve zamanla ikinci yabancı dil bilen insanlara olan ihtiyaç artmaktadır. İspanyolca 400 milyondan fazla kişinin anadili olması nedeniyle ispanyolca öğrenmek günümüzde önemli bir avantaj haline gelmiştir.

Çoğu insan ikinci yabancı dil olarak hangi dili seçecekleri konusunda kararsız kalmaktadır. Bu durumda dikkat edilmesi gereken nokta, o dilin ne kadar yaygın olduğudur. O dil yaygın olmasa bile eğer o dilin konuşulduğu ülkede yaşanmak isteniyorsa, öğrenmek mantıklı olacaktır.

Çince, nüfusundan dolayı çok fazla sayıda insan tarafından konuşulduğundan ondan ve İngilizce’den sonra en yaygın dil İspanyolcadır.

Kurslara Giderek İspanyolca Öğrenmek

Bazı dil kurslarına giderek veya internetten kurs alınarak (Udemy gibi platformlardan) İspanyolca öğrenmek mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken, dil kurslarının çoğunun bir ticarethane olması ve kalitesiz eğitim vermesidir.

Kaliteli dil kursları çok az sayıdadır ve bir kursa başlamadan önce, bu konuda iyi bir araştırma yapılmalıdır. Kursa gidilecekse bile, eğer imkan varsa İspanya’da bir dil kursuna gidilmelidir.

Ancak İspanyolca öğrenmek için bir İspanyolca Kursu’na gidecekseniz öncesinde doğru bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Gitmek istediğiniz İspanyolca kursu’nun kalitesi hangi düzeyde olduğu önemlidir.

İspanyolca eğitimi veren eğitmenin native mi yoksa sonradan mı öğrenmiş olması önemlidir. Eğitimlerdeki başarı oranı ve başarı garantisi bunlardan önemli olan hususlardandır. Sitemizde Ankara ispanyolca kursları listesi bulunmaktadır. Kursları inceleyerek kendinize en uygun olan kursu bulabilirsiniz.

İnternetten İspanyolca Öğrenmek

İnternetten ispanyolca öğrenmek
İnternetten ispanyolca öğrenmek

İnternetten herhangi bir dilde olacağı gibi İspanyolca öğrenmek de masrafsız ve kolaydır. İnternetten İspanyolca öğrenmenin en iyi yanı, herhangi bir zaman aralığında öğrenme zorunluluğu olmaması ve kişinin istediği zaman istediği yerden öğrenebilmesidir.

İnternet sayesinde İspanyolca öğrenmek için ulaşılabilecek en güzel kaynaklar mobil uygulamalardır.

Memrise uygulaması onlarca dille beraber İspanyolca’yı da çok etkili bir şekilde öğretmektedir. Memrise, kelime öğretmek amaçlı bir mobil uygulamadır. Bu uygulamada bir kelime sürekli kullanıcının karşısına çıkar ve üzerinden biraz süre geçtiğinde, tekrar edilmesi gerektiği belirtilir ve bu sayede kullanıcının o kelimeyi tamamen hafızasına kazıması amaçlanır.

Memrise dışında Duolingo uygulaması da İspanyolca öğrenmek için iyi bir tercih olabilir ancak Memrise kadar etkili değildir. Bunun yanında Spanishdict adlı internet sitesi bir İspanyolca sözlüktür. Bu site sadece sözlük olmakla kalmayıp kelime de öğretmektedir.

Dizi ve Film İzleyerek İspanyolca Öğrenmek

İngilizce dizi izlemek Türkiye’de çok yaygındır. Buna ek olarak İspanyolca diziler izleyerek de İspanyolca’ya karşı kulak dolgunluğu kazanılabilir ve kelime öğrenilebilir. İspanyolca müzikler dinlemek de kişinin İspanyolca’yı daha iyi anlayabilmesine yardımcı olur. İtalyanca Kursu Ankara yazımız için buraya bakabilirsiniz.

İspanyolca seviyesi en az orta olan biri mutlaka dizileri İspanyolca altyazılı izlemeye başlamalıdır ve bu öğrenme sürecinde çok etkili olacaktır.

Özet olarak yazımızda, ispanyolca kurslarına giderek, internetten ve uygulamalardan çalışarak ve dizi, film izleyerek ispanyolca öğrenmek konularına değindik. İspanyolca’nın gelecek vaadeden dillerden olduğunu ve  bir dili en iyi kendi ülkesinde yaşayarak öğrenmenin en etkili yol olduğunu son olarak belirtmemizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

özel tasarım bone asgari ücret 2021 ankara dershaneler